O nás bez nás

26/08/2017 O nás bez nás

 

Strana Práv Občanů - Ústecký kraj se důrazně ohrazuje proti jednání  ministra kultury D. Hermana ve věci odkoupení vepřína v Letech.

Opět se jedná o nás bez nás. Lidé nesmějí znát cenu odkupu, bourání, výstavby a posléze i nového pamětního místa. Není ani definován rozsah dalších prací, provozní náklady budoucího památníku. Ministři si musí konečně uvědomit, že občan má právo vědět, za co jím zvolení zástupci utrácejí stovky milionů korun v době, kdy se ve finančních sbírkách a sběrem víček shromažďují peníze pro záchranu životů nemocných dětí a jiných potřebných.

Pan Herman utratí stamiliony za  prázdné gesto. Památník obětem romského holokaustu stojí a je důstojný. Nikdo rozumný nemůže zpochybňovat romský holokaust a úctu jeho obětem, ale v tomto případě je to gesto prázdné, neprůhledné a populistické.

A nebo je to za peníze daňových poplatníků jen zavděčovací akt Evropské unii?

Jana Blažková, místopředsedkyně KV SPO ÚK               


 

 

 

 

 

 

 

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů
Poslední novinky